REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Grupa Polsat Plus i ZE PAK wybudują 5 kolejnych stacji tankowania wodoru w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Polsat Plus i ZE PAK wybudują 5 kolejnych stacji tankowania wodoru w Polsce
W Polsce powstaną kolejne ogólnodostępne stacje tankowania wodoru. Spółki PAK-PCE Biopaliwa i Wodór oraz PAK-PCE Stacje H2 z Grupy Polsat Plus podpisały umowę grantową z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA – The European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency) na realizację projektu w obszarze wodoru.
NOVOMATIC Technologies Poland inwestuje pod Krakowem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
NOVOMATIC Technologies Poland inwestuje pod Krakowem [FILM]
Dzięki decyzji o wsparciu wydanej przez Krakowski Park Technologiczny w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, firma z branży gier NOVOMATIC Technologies Poland zrealizuje inwestycję o wartości ponad 36,5 mln zł. Zwolnienie z podatku dochodowego pozwoli firmie zaoszczędzić blisko 15 mln zł, co stanowi około 40% kosztów kwalifikowanych projektu.
Kolejowy tunel dalekobieżny w Łodzi z pozwoleniem na budowęartykuł
Pokaż artykuł
Kolejowy tunel dalekobieżny w Łodzi z pozwoleniem na budowę
Spółka CPK otrzymała kolejne pozwolenie na budowę dotyczące tunelu dalekobieżnego w Łodzi. Decyzja dotyczy najważniejszego elementu inwestycji: drążenia pod centrum miasta ponad 4-kilometrowego odcinka dla Kolei Dużych Prędkości. W związku z innymi etapami tej inwestycji w Łodzi trwają już prace budowlane.
Nowe miejsca pracy! Ryanair otwiera drugi hangar Wrocław Aircraft Maintenance Service (WAMS)artykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy! Ryanair otwiera drugi hangar Wrocław Aircraft Maintenance Service (WAMS)
Ryanair, europejska i polska linia lotnicza nr 1, ogłosiła dziś (14 maja) otwarcie swojego drugiego hangaru we wrocławskim Aircraft Maintenance Service (WAMS), wzmacniając swoje zaangażowanie w przemysł lotniczy w regionie. Łączna kwota inwestycji wynosi 25 milionów euro. Dzięki realizacji tej inwestycji powstało 300 nowych miejsc pracy.
W Siedlcach powstanie kolejowe Branżowe Centrum Umiejętności artykuł
Pokaż artykuł
W Siedlcach powstanie kolejowe Branżowe Centrum Umiejętności
Po nieco ponad roku od podpisania umowy partnerskiej powołującej do życia Branżowe Centrum Umiejętności pn. „Branżowe Centrum Umiejętności „PKP Intercity” S.A., Związku Pracodawców Kolejowych oraz ZSP nr 6 w Siedlcach” budowa ośrodka kształcenia kadr sektora kolejowego staje się faktem. 2 września br. miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego. Do końca czerwca 2026 roku ośrodek przeszkoli 460 osób. Budżet projektu wynosi 13,5 mln zł.
W Polsce ruszyła najpotężniejsza suwerenna Fabryka AI w Europie Środkowo-Wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce ruszyła najpotężniejsza suwerenna Fabryka AI w Europie Środkowo-Wschodniej
Beyond.pl ogłasza, że jego superkomputer AI o nazwie F.I.N. jest już w pełni operacyjny. To oznacza uruchomienie najpotężniejszej suwerennej Fabryki AI w Europie Środkowo-Wschodniej, która zapewnia przedsiębiorstwom, startupom, instytucjom badawczym oraz sektorowi publicznemu warunki do tworzenia, trenowania i skalowania zaawansowanych projektów AI w bezpiecznym, regionalnym środowisku.
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazęartykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazę
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego MAAG Polska w Zabrzu wchodzi w decydującą fazę. Spółka zakończyła zasadnicze prace budowlane związane z realizacją inwestycji o wartości około 12 milionów złotych, która stanowi jeden z najważniejszych projektów rozwojowych w historii przedsiębiorstwa.
Elektromobilność: Łukasiewicz – PIMOT otwiera w Warszawie najnowocześniejsze centrum badawcze w tej części Europyartykuł
Pokaż artykuł
Elektromobilność: Łukasiewicz – PIMOT otwiera w Warszawie najnowocześniejsze centrum badawcze w tej części Europy
Polska branża motoryzacyjna, sektor obronny oraz innowacyjne startupy technologiczne zyskały właśnie potężny, bezprecedensowy impuls do rozwoju, który rewolucjonizuje dotychczasowy proces wdrażania nowoczesnych systemów transportowych. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji oficjalnie zakończyła realizację strategicznej inwestycji o wartości przekraczającej 36 milionów złotych.
Na Podkarpaciu otwarto nowe Centrum Badań Nieniszczącychartykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu otwarto nowe Centrum Badań Nieniszczących
21 maja w Zakładzie Produkcji Specjalnej „Gamrat” w Jaśle uruchomiono nowe Centrum Badań Nieniszczących.
Multikino kontynuuje rozwój i inwestycje w modernizację swoich obiektówartykuł
Pokaż artykuł
Multikino kontynuuje rozwój i inwestycje w modernizację swoich obiektów
Multikino kontynuuje rozwój i inwestycje w modernizację swoich obiektów. W najbliższych miesiącach prace remontowe obejmą dwa kolejne kina w Polsce – w Kielcach oraz w Rumi. To kolejny etap strategii sieci, której celem jest podnoszenie standardu kinowych doświadczeń oraz dostosowanie przestrzeni do rosnących oczekiwań widzów.
Hotel Radisson Blu Sobieski w Warszawie nie będzie zabytkiemartykuł
Pokaż artykuł
Hotel Radisson Blu Sobieski w Warszawie nie będzie zabytkiem
Rozpoczęły się przymiarki do przemalowania elewacji hotelu Sobieski. Do biura Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wpłynął wniosek o wszczęcie procedury wpisu do rejestru zabytków budynku.
Globalny koncern Mondi z kolejną wielką inwestycją w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern Mondi z kolejną wielką inwestycją w Polsce
Kolejna wielka inwestycja globalnego koncernu Mondi w Polsce. Tym razem w fabryce tej spółki, zlokalizowanej w Świeciu, w województwie kujawsko-pomorskim. Modernizacja zwiększy zdolność produkcyjną kraftlinera o 55 000 ton rocznie.
Lokum Verde – naturalnie dobre miejsce do życiaartykuł
Pokaż artykuł
Lokum Verde – naturalnie dobre miejsce do życia
Verde znaczy zielony. Ten kolor kojarzący się z harmonią, spokojem i bliskością natury stał się symbolem osiedla Lokum Verde zrealizowanego przez Lokum Deweloper. Położona w spokojnej części wrocławskiego Zakrzowa inwestycja zachwyca nie tylko architekturą i funkcjonalnością, ale także otoczeniem – zacisznym, pełnym zieleni i miejsc sprzyjających relaksowi.
Grupa Energa planuje kolejne inwestycje w Polsce. Ma już 1 GW w źródłach wytwórczych OZE [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa planuje kolejne inwestycje w Polsce. Ma już 1 GW w źródłach wytwórczych OZE [FILM]
Moc osiągalna źródeł odnawialnych Grupy Energa przekroczyła 1 GW. To oznacza, że instalacje, zarządzane przez Energę Wytwarzanie, mogą w ciągu roku wyprodukować energię dla ok. miliona gospodarstw domowych. Na finalizację czekają kolejne projekty OZE o łącznej mocy ok. 300 MW. To istotny krok na drodze do realizacji założeń transformacji energetycznej i strategii Grupy ORLEN do 2035.
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystówartykuł
Pokaż artykuł
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów
Kopalnia Soli „Wieliczka” rozpoczyna największą od dekad modernizację infrastruktury dla odwiedzających. Podpisano umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów – inwestycji wartej ponad 52 miliony złotych, która całkowicie odmieni sposób zwiedzania jednego z najważniejszych zabytków UNESCO w Polsce. Prace wykona konsorcjum firm Ters i Instbud, a zakończenie projektu przewidziano za trzy lata. Nowy obiekt powstanie tuż obok szybów Daniłowicza i Paderewskiego, z którymi zostanie połączony podziemnymi korytarzami.
Nowa, duża transakcja w lądowej energetyce wiatrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża transakcja w lądowej energetyce wiatrowej w Polsce
Nowa, duża transakcja w lądowej energetyce wiatrowej w Polsce. Grupa Enea oraz Greenvolt Power sfinalizowały transakcję sprzedaży Farmy Wiatrowej Zaklików o mocy 10 MW, zlokalizowanej w województwie podkarpackim, na rzecz Enei Nowa Energia – spółki odpowiedzialnej w Grupie za rozwój i zarządzanie odnawialnymi źródłami energii.
Pięć polskich firm zainwestuje w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Pięć polskich firm zainwestuje w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Pięciu małopolskich przedsiębiorców zdecydowało się skorzystać z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, zapowiadając plany inwestycyjne o łącznej wartości blisko 19 milionów złotych. Wśród nich znalazły się dwie firmy, które miały już okazję korzystać z ulg podatkowych: AGNIESZKA WROŃSKA Terra Verde i PPHU „KALI” Janusz Krawczyk. Pozostałe to nowe firmy w strefie: INSTAR sp. z o.o. sp.k., Tomasz Kruk ICAR oraz Zakład Usługowy „Ślusarstwo” Gerard Urbańczyk.
W Gliwicach powstanie nowy hotel? Zabytkowy Domek Ogrodnika wystawiony na sprzedażartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie nowy hotel? Zabytkowy Domek Ogrodnika wystawiony na sprzedaż
Urokliwy Domek Ogrodnika, znajdujący się w pięknym parku w centrum Gliwic, ma zyskać nowe życie i jak najlepiej służyć mieszkańcom oraz turystom. Miasto przygotowuje się do zbycia nieruchomości, a prezydent Gliwic wydał właśnie w tej sprawie zarządzenie. Nowy właściciel będzie musiał świadczyć w obiekcie usługi z zakresu gastronomii, kultury, rozrywki lub hotelarstwa.
Tysiące Mieszkań Plus we Wrocławiu. W tych miejscach mogą powstaćartykuł
Pokaż artykuł
Tysiące Mieszkań Plus we Wrocławiu. W tych miejscach mogą powstać
PFR Nieruchomości zlecił już projektowanie osiedli, obejmujących niespełna 1 500 lokali na wynajem,...
[Polska] Deweloperzy: Nie ma gotowych mieszkań dla Funduszu Mieszkań na Wynajemartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Deweloperzy: Nie ma gotowych mieszkań dla Funduszu Mieszkań na Wynajem
Planuje się, że już pod koniec tego roku taniej o 20-30 proc. od stawek rynkowych rząd zacznie wynaj...
REKLAMA